Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – więc jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – więc jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z głowy masz szybko je zaplanowane. Jak co roku wyjedziesz z rodzicami i najszybszą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi i dokładnie Ci znakomite już trasy wycieczek. Niby nie jest źle – w skutku nie każdy może dać sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że spośród tego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół i spontaniczny wyjazd w kolejny niż dotychczas zakątek kraju? Nie zwlekaj. Już teraz skończ się na rozmowę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na kartce jak postrzegają Cię rodzice. Czy mają Cię jako kobietę dorosłą, którą darzą całkowitym zaufaniem? Bądź nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś świadomy, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Bądź w obecnym okresie nie zawiodłeś rodziców swoim zachowaniem? Oraz czy wcześniej sprawiały Ci się samodzielne wyjazdy na jakiś dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z obecną ważniejszą, masz obecnie za sobą!

Znajomi z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim pragniesz spędzić wakacje pragnie istnieć znane rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często bywają Cię w budynku przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwoli bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowie i komunikacji zdań może okazać się znacznie owocniejsza z tejże w pojedynkę. A jednak na ostatnim Ciż zależy.

Twoje wakacyjne plany.

Pragną istnieć jasne rodzicom obecnie na długo przed wyjazdem. Ustalcie z mężczyznami gdzie dążycie się udać. Każdy moment musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym pragniecie pokonać trasę. Czy będzie to autokar, pociąg lub może samochód – oczywiście przyszłością jest bycie dobra jazdy przez jednego z Was. To pozwala uniknąć wysokich kosztów. Cenę paliwa podzielicie na kwotę uczestników wojażu.

Istotne istnieje wyjątkowo wybranie odpowiedniego noclegu natomiast jego w skalę wczesna rezerwacja. Rodzice na że nie uznają Obecni na wyjazd „w noc”. Pozostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu i przyjazdu także przedstaw rodzicom. Może się zdarzyć, że dobrze – uznają Obecni na swobodny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i ujrzą jak masz się bez opieki. Nie gnij się na taki program! Więc z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o samodzielnej podróży.

Swoje poglądy konsultuj z rodzicami. Realizuj w wakacyjny cel ich sugestie. Może okażą się zdecydowanie mocniejsze z dotychczasowych, które udało Ci się stworzyć? – a najlepszych polem do ujawnienia się w obcym mieście w toku wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Gdy rodzice w sumie sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. I gdy ojców nie mieszkać na takie postępowanie, nie składaj się! Nie usuwaj z głowy całego wyjazdu. Możesz zetknąć się z rodzicami, że zapłacą Ci część kwoty, i Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie ulotek bądź mycie samochodów w pobliskiej myjni.

Prawda, iż to całkiem nie takie trudne?! Wystarczy dużo chęci, zapału i wykazanie się rodzicom z tej najmocniejszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że wybierasz się sprawdzić i udowodnić, iż istniejesz trudną osobą. Gdy się uda i rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, iż nie zawiodą się na Tobie! Gdy nie uda Ci się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są te za rok. Może więc się uda… Ba! Na pewno. W rezultacie będziesz teraz starszy o rok i doskonale przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments