Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Sposoby na własne IP w czasie wyjazdów do drugich państw

Prasóweczki

Środki na własne IP w czasie wyjazdów do nowych państw – Idąc na wczasy do nowych państw, bardzo często wybieramy mieć spośród pomocy wymagających od nas bycie własnego adresu IP. Tego typu wymogi stawiają przed nami różne portale streamingowe, na przykład serwisy VOD. Niektóre spośród nich oferują nowe obrazy oraz seriale dla poszczególnych obszarów. Jakie są to środki na własne IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym oczywiście naprawdę jest adres IP?

Adres IP można przyrównać do numeru VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego usługą możemy stwierdzić dokładną lokalizację urządzenia czerpiącego z internetu i dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Adres IP dzielimy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, określonymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, napisanymi w porządku szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy czyli jego bracie. W sukcesu sieci lokalnych adres IP skierowany jest poprzez administratora. Obecnie najczęstsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była krótkotrwała również nie uzyskała większego znaczenia wśród użytkowników.
Jakie są środki na własny adres IP za granicą?

Wykorzystanie polskiego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest zwykłe wśród naszych rodaków opuszczających kraj w końcach urlopowych lub dłuższej, w końcach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową musi od nas mienia własnego IP. Wszystko ze powodu na umowy licencyjne ze stacjami, jakie są istotniejsze w sukcesu chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego typu praktyki stosują oraz serwisy streamingowe, udostępniające popularne obrazy oraz seriale. W sukcesu niektórych portali potrafi się z serii różnić oferta filmowa ze powodu na dany kraj. Jest jednak kilka rodzajów, pozwalających na korzystanie z własnego IP w przyszłych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W współczesnym czasie coraz modniejsze stoją się programy korzystające z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej znane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie styka się z którymkolwiek z serwerów znalezionych na terenie całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jako klientów komputera na przykład z Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Dużo firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną jest własne serwery w rodzimym świecie. Komunikując się spośród nimi zza granicy, będziemy oczywiści jako użytkownicy z Polski, dzięki czemu serwis VOD czy nowe strony i usługi wymagające polskiego adresu IP będą myślały, że zyskujemy się w obrębie.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Innym stylem jest korzystanie z tak zwanych bramek proxy. Stanowi więc oprogramowanie powodujące nie ale na zmianę swego adresu IP, lecz i występujące na siła załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako użytkownicy zlecamy pośrednikowi dane zadanie za pomocą dedykowanego użytkownika w istocie programu na komputer. Bramki proxy robią na podobnej zasadzie jak serwery VPN, jednocześnie bardzo często zabezpieczając nad sprzed skryptami reklamowymi i plikami cookies, które zapisywane są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie szybszy okres załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
bezpieczeństwa w stronie narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments