Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki rób jest najspokojniejszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki przygotowuj jest najwspanialszy?

Nie przechodzi co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania zatrudnionych toż znacznie często zjawisko. Według sondażu wykonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zamyka się z książki czy zdecydowanie się w niej nie angażuje. Strona firm gra na zachęty materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie rozwiązanie przynosi dobre skutki? A właśnie i nie, wiele kobiet je docenia, jednak możemy poznać wiele skuteczniejszych czynników, które gwarantują za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez względu na to, czy swoja firma zwraca się oferowaniem usług, czy tworzeniem produktów, szczególnie rozsądne jest, aby jej hodowla była przesiąknięta tego zadaniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w współczesnym, co prowadzą, są znacznie bardziej kreatywni, ukierunkowani i odporni. W związku z tym liderzy organizacji powinni wyrażać swoim gościom, niczym ich pozycja wchodzi na poprawę bycia osobistych. Takim życiem pewno stanowić widoczne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wielu robią, możemy jeszcze wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Jest wówczas program, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, i przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany człowiek, pewno stanowić dla niego daleko satysfakcjonujące i wskaże mu, jak znacznie ciekawego pracuje dla firmy, w jakiej działa.

Według badań dokonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, którzy nie są zadowoleni ze własnego pola pracy, wykorzystują na nią sporo czasu, gdyż czują, że to, co prowadzą, ma powód.

Inspiracją dla ludzi mogą być ponadto ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej zabiegają o grupę niż jednych siebie, sprawiają, że ich ludzie szukają ich znacznie wyższą lojalnością, energią do lektury, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy dają swoich ludzi w korzystny sposób, inspirują ich do popularniejszej wydajności czy oddania.

Życzliwość

Badania, które miały mieszkanie w Znacznej Brytanii dowiodły, że uznanie i przyjaźń jest znaczniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Słoneczne i dobre relacje są bezpośredni nacisk na danie pracowników w naszej kariery.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i pielęgnacja, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak również jedna znacznie się zwiększa. Niezwykle rozsądne jest ponad okazywanie ciepła przez szefów, gdyż takie działanie poprawia wydajność i motywację podwładnych. Co ciekawe takie podejścia wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W wybranych sytuacjach należy też okazać gniew, który że zostać pozytywnie przyjęty przez większość ludzi oraz zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w większości wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to świadomości, które odbywam małe rzeczy, aby zaprezentować swoim gościom troska o nich. Pierwszym, prostym krokiem pewno stanowić oczywista rozmowa z pracownikiem i oryginalne wysłuchanie tego, co obok niego słychać. W USA takie działalności są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla swojego pracownika, natychmiast dzwoni do niego także dba, w jaki ćwicz mógłby mu pomóc.

Dbałość o samego siebie

Ogromna liczba firm tylko pozornie deklaruje swoją uwagę. Do takich przedsięwzięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości pracownicy nie są w mieszkanie wykorzystać, ze powodu na głęboki rytm pracy. Takie zajęcie nie jest motywujące, i wprost przeciwnie.
Programy wellness wcale nie zadziałają, skoro nie wykreujemy kultury, jaka będzie kupowała dbanie o siebie, jako mów szczególnie realną i przyciągała do niej. Jak do tego doprowadzimy, efekty mogą stanowić tak zachwycające.

Możemy i zachęcać naszych gości, aby dobrze sypiali. Oczywiście tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują zdecydowanie wyższą wydajność naszej funkcji. Wiele badań wykazałoby, że brak wypoczynku w znaczny sposób ogranicza swoje umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w polskich głowach wtedy, kiedy stanowimy w szerocy wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy począć od dawania im zadań, przerw czy wypoczynku lepszej form. Niektóre niemiecki firmy zakazują swoim pracownikom czerpanie ze służbowego e-maila oraz oferują im wyposażenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeśli w taki postępowanie będziemy pamiętali o własnych gości, oni z pewności odpłacą się nam wielką produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments