Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Poręba

Prasóweczki

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe podejście do zdrowia człowieka. Oznacza to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej zbiera się nie tylko na poszczególnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę chorującą problemie, tylko na jego systemie jako całości, na którą nakłada się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i łączenie nowych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Bieruń

Idea medycyny zintegrowanej

Nie możliwość podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To tak ona spowodowała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie mają już dla nas tak dużego ryzyka. Farmacja rzeczywiście jest więc reakcją na rozmaite problemy zdrowotne, jednak trudno nie na każde. Budując się tylko na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że polskie zdrowie chce od tego, w jaki twórz jesteśmy na co dzień jako całość. Utrzymanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To tak zaniedbania w niniejszych kręgach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w obecnym ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w rywalizacji z jakimi stosowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni misję i stanowienie medycyny akademickiej, bo wielu spośród nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na uczelniach medycznych. Istnieją ostatnie ważni uczeni, praktycy i lekarze w strefie zdrowia, którzy składają szczególną opinię na połączeniu wszelkiej nauki o zdrowiu a życiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Bieruń

Uważają oni na przyszłość podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać chorobom i chcieć najbardziej realne i aktywne metody wynikania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne dawać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna konwencjonalna nie jest korzystna, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków trudno nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się dobrze na temat zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na polską rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwalało mi znaleźć korzystne rozwiązania, dzięki którym poznałam i właśnie sama pomagam osobom mającym wynikać z długich trudności w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Bieruń

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych swoich nam również otwartych metod terapii w planie jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby chcącej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, jak również ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezwykle istotna jest ponad książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a ponadto terapie mindfulness. Każda kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna posiadać oraz możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych spraw i emocji, które jej towarzyszą, a pracę mentalną powinno się traktować jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w ostatnich okresach nie sposób osiągnąć w średniej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, zwykle w sukcesie leczenia refundowanego. Tematem jest same zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie informacji na temat medycyny zintegrowanej i informowanie osób przechodzących na temat możliwości uzyskania poradzie w terapii umieszcza się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Bieruń

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o