Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Które są objawy podwyższonego poziomu glukozy we natury?

Prasóweczki

Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi? Odczuwasz zwiększone pragnienie, zmęczenie a częściej sięgasz z toalety? Więc mogą stanowić objawy hiperglikemii, czyli podwyższonego poziomu cukru we natury. Sprawdź, które są inne wzory a kiedy należy zrobić badanie glukozy.

Co wtedy stanowi glukoza?

Glukoza to cukier prosty powstały na koniec rozkładu węglowodanów, odpowiedzialny za wytwarzanie chęci do danych komórek organizmu. Jej ilość kontroluje hormon produkowany przez trzustkę, czyli insulina. Toż ona pasuje za poziom glukozy – uaktywnia się po posiłku, kiedy poziom cukru wymaga wyregulowania. Gdy stan ten zbyt spadnie, trzustka produkuje glukagon, który informuje wątrobę o potrzeb wzięcia z rezerwy energetycznej. Jeżeli mechanizm ten jest zaburzony, dochodzi do hiperglikemii lub hipoglikemii.

Objawy niewłaściwego poziomu glukozy

Podwyższony poziom cukru, czyli hiperglikemia, to stan, który sprawia uciążliwy dyskomfort. Jego fakty to:

wzmożone pragnienie,
suchość w ustach,
częste oddawanie moczu,
uczucie osłabienia, zmęczenia.

Organizm w obecny rodzaj wysyła sygnał, że stężenie glukozy jest zbyt wysokie. Próbuje je uregulować, zwiększając pragnienie i produkcję moczu, co uważa na punkcie wydalenie nadmiaru cukru z organizmu.

Zbyt niski poziom glukozy, czyli hipoglikemia, alarmuje w formy będących objawów:

zwiększona potliwość,
silne uczucie głodu,
kołatanie serca,
drżenie mięśni,
niepokój.

Nagły, rozciągający się stan hiperglikemii może wywołać do niewydolności poszczególnych organów, uszkodzenia mózgu lub nawet do śpiączki. Hipoglikemia chociaż w ciężkiej sytuacje może wpływać zniszczeniem nerwów obwodowych.

Badanie poziomu glukozy

Jeżeli zaobserwujemy objawy hiperglikemii lub hipoglikemii, należy sprawdzić, czy poziom cukru zawiera się w zasadzie. Wystarczy pobrać próbkę krwi z opuszki palca i przymocować ją na pasku w glukometrze. Badanie glukozy można dokonać w laboratorium czy w gabinecie lekarskim. Lekarz może zlecić również doustny test obciążenia glukozą, który wskazuje, jak system radzi sobie z bogatą ilością cukru.

Normy poziomu cukru u kobiet młodych:

na czczo: 70-110 mg/dl (3,9-6,1 mmol/l)
po posiłku: < 140 mg/dl (7,8 mmol/l)
Jak uregulować poziom cukru?

Poziom glukozy w organizmie obniża i stabilizuje dieta, której treścią są produkty o niskim indeksie glikemicznym. Posiłki z prostego menu należy przygotowywać bez dodatku cukru, a tłuszcze pochodzenia zwierzęcego – zamienić na roślinne tłuszcze nienasycone. Umieszczajmy na pełnoziarniste pieczywo, chude mięso też wysokie sum warzyw.

Doraźnie poziom cukru można zmniejszyć, wypijając 1-2 szklanki wody, która rozcieńcza naturę i zmniejsza stężenie glukozy. Zwiększona liczba płynów pobudza również produkcję moczu, co daje wypłukać z organizmu nadmiar cukru. W sukcesie hiperglikemii pomocny może być ponad umiarkowany wysiłek fizyczny – aktywność fizyczna wykorzystuje nadmiar cukru do pracy energii. Czynnikiem, który wyraźnie obniża poziom glukozy we natury, jest stres.

W sukcesie tzw. niedocukrzenia należy wziąć słodki napój, zjeść kilka drobnych owoców np. winogron lub rodzynek, czekoladę lub cukierki z glukozą.

 

zobacz również Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments