Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym sprowadzać się przy wyborze zmywarki?

Prasóweczki

Czym kierować się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede wszystkim z opinii na maksymalne ilości traconego czasu, siły, i co ważniejsze – wody. W trosce o siebie także o miejsce warto zainwestować w obrót zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i dostarczał latami daleko jest przeznaczyć trochę zaangażowania i wybrać najbardziej idealni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czyli do zabudowy?

Pierwsze prawo to rodzaj zmywarki w układzie umeblowania naszej kuchni. Gdy mamy zabudowane wszystkie dania domowe lub, gdy istniejemy w trakcie projektowania kuchni i myślimy kuchnie na kształt, to prawdopodobnie wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Jest zatem szczególnie ważne, jak jesteśmy właścicielami aneksu, kończącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie doskonale ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą całość z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z wszelkim, odpowiednio dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są głównie w odcieniu białym bądź srebrnym (INOX) a z możliwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla wyjątkowo wymagających, którzy cenią zajmować się niekonwencjonalnym wzornictwem znajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich argumentem istnieje zarówno to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć również bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej wysokość. Standardowo urządzenia żyją w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko planującym i stołującym się w budynku. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Doskonale dodają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyjęło się, że w skład kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody pobierające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz opublikowane w internecie badania, z możliwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas prania tych tychże naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy i od zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto rozważyć oraz tąż rzecz. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza daną na fakt zużycia wody dla konkretnego modelu. I naprawdę w wypadku małych zmywarek stanowi zatem pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne używają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż znajdujesz w kontaktu do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawo na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej cecha energetyczna. Jest zatem parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Dana ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale też oddziałuje na pomoc środowiska. Klasy energetyczne zalecane są w granicy od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to wartość najmniej finansowa i ciepła dla klienta.

Podobna miara od I do G zwie te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest zdać uwagę na stan hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Jest zatem szczególnie ważne, gdy zmywarka zarabia w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na okresie 40dB, ale reguł nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na okresie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż ubezpieczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej wymagający klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na kwestie nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, czy na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono nieco w konkretnych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, i że szufladę z matą antypoślizgową czyli który dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy uzyskać w wielkich sklepach sieciowych otrzymujących się w szerokich centrach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie prostszą i lepszą formą, choćby z opinii na szerszy wybór produktu oraz wartości, a ponadto na kwestie transportowe, jest sprzedaż internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o otoczenie oraz stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments